30 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Matrace 160x200 cm výška 25 cm

Na vysoké matraci 160×200 se pohodlně vyspí dvě dospělé osoby. Díky tomu, že je matrace vyšší než většina ostatních, je ideální pro ty, jež hledají opravdové pohodlí. Protože zvyšuje výšku postele, usnadní vám vstávání z postele. Využijí ji tak senioři i lidé s bolestmi kloubů.

Aby vám matrace 160×200 dobře sloužila a neničila se, položte ji na rošt o stejném rozměru. Podepřít ji můžete laťovým roštem 160×200, který zajistí její prodyšnost. Matraci společně s roštem umístěte do kvalitní postele 160×200.

Jaké jsou výhody vysokých matrací?

Podívejme se, jaké benefity mají vyšší matrace:

  • Pohodlnost: Díky vyšší vrstvě jsou matrace mnohem pohodlnější než jiné, a vy se na nich vyspíte jako králové.

  • Podpora těla: Větší tloušťka matrace poskytuje tělu lepší oporu. Váha vašeho těla se na matraci lépe rozloží a ráno se budete cítit odpočatí a plní síly.

  • Tlumí pohyb: V případě vysokých matrací nezáleží na tom, zda se váš partner v noci převaluje, protože vy nic neucítíte.

Jaká je ideální výška matrace?

Matrace by měla mít alespoň 10 cm na výšku. Pokud je nižší, rapidně se snižuje její životnost. Při výběru vezměte v úvahu i rám postele, který by měl alespoň z 1/3 matraci krýt.

Dospělé osobě, která váží okolo 70 kg, zpravidla postačí matrace o výšce 13 cm. Ale pokud vážíte více, poohlédněte se po tlustší. Platí, že čím vyšší matraci máte, tím lépe se vyspíte. O dalších výhodách vysokých matrací si můžete přečíst v článku Čím vyšší matrace, tím lepší.