88 položek celkem
duchna bílá Kód: 242022/140
duchna bílá Kód: 242019/140
Nahoru
Další produkty

Věc, bez které si mnozí z nás nedokážou představit ani jednu noc. Někdo potřebuje být přikrytý od hlavy k patě, jiný si jí různě tvaruje. Někdo potřebuje teplo, jiný zase nedá dopustit na pořádnou péřovou duchnu. Ať tak, či onak, je kvalitní přikrývka dobrým služebníkem. Díky moderním technologiím a materiálům se přikrývka zavděčí opravdu každému.

Jak vybrat kvalitní přikrývku?

Při výběru přikrývky byste měli zohlednit hned několik faktorů, které vám usnadní volbu.

1. Materiál přikrývky

Materiálů je na trhu opravdu hodně a každý má své pro a proti. Pojďme si je trochu přiblížit.

  • Péřová přikrývka nádherně hřeje a odvádí od těla vlhkost. Má dlouhou životnost a můžete ji nechat vyčistit ve specializovaných čistírnách.

  • Přikrývka z ovčí vlny je dokonce starší materiál než peří. Vlna je antibakteriální a hravě zvládá odvádět lidský pot pryč. V zimě vás zahřeje a v létě udrží příjemnou teplotní pohodu.

  • Přikrývka z dutého vlákna je nejpoužívanějším umělým vláknem. Dopřeje vám tepelnou pohodu, i když jste zimomřiví. Můžete ji snadno vyprat a vysušit.

2. Tepelná pohoda přikrývky

Každá přikrývka je svým charakterem určená pro různá roční období. Péřovou přikrývku oceníte především v zimě, tu z ovčí vlny využijete po celý rok a z dutého vlákna si můžete vybrat variantu, která vám nejvíce svědčí.

Přikrývky z dutého vlákna se vyrábějí celoroční, letní a zimní. Poznáte to podle toho, jak je tvarovaná a kolik má v sobě dutého vlákna.

3. Hmotnost přikrývky

I když se zdá, že tento údaj nemá význam, pak věřte, že pro mnoho lidí je důležitý. Zkuste popřemýšlet, zda máte raději pocit, že vás něco objímá, nebo spíše preferujete pocit, že na sobě nemáte vůbec nic.

4. Velikost přikrývky

Velikost je také důležitá. Ne každý totiž má rád, když mu koukají nohy z peřiny. Standardní velikost pro jednolůžkovou postel je přikrývka 140×200 cm. Pro manželskou pak 200×200 cm, popř. přikrývka 200×220 cm.

5. Údržba přikrývky

I přikrývku musíte udržovat čistou, abyste si zajistili pohodový spánek. Při jejím výběru tak zvažte, jak můžete daný materiál udržet v čistotě. Dá se vyprat v pračce, nebo je potřeba ji zanést do čistírny? A jste ochotni to podstupovat?