258 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Matrace můžete vybírat i podle materiálu, ze kterého se skládá. Současná doba přináší na výběr hned několik druhů, různých kvalit i vlastností. Nejčastějšími materiály jsou:

  • Pěnové matrace: Základním materiálem je PUR pěna zvaná molitan. Je elastická, tvarově stálá a dobře se přizpůsobí tělu. Nevýhodou je její malá prodyšnost a rychlé opotřebení.

  • Matrace ze studené pěny: Studená pěna má stejné vlastnosti jako PUR pěna. Jen je více prodyšná, má vyšší hustotu, takže se jen tak neproleží a pomáhá zmírňovat bolest kloubů, páteře a svalů. Je vhodná pro všechny spáče.

  • Pružinové matrace: Jsou stále velmi oblíbené pro svou dokonalou prodyšnost a pružnost. Jejich nevýhodou je, že jsou těžké a po čase vržou.

  • Taštičkové matrace: To jsou vylepšené pružinové matrace. Každá pružinka pracuje samostatně a je umístěna v textilním sáčku. Ještě lépe se tak přizpůsobí vašemu tělu a nevrže.

  • Matrace z paměťové pěny: Paměťová pěna je skvělá pro své ortopedické vlastnosti. Nehrozí na ní proleženiny, pomáhá při bolestech zad, kloubů a je skvělá pro nespavce. I ona má svou nevýhodu: vrací teplo. Pokud jste potivci, nebude úplně pro vás.

Všechny tyto matrace jsou ale složeny z několika vrstev různých materiálů. Pokud se chcete více zorientovat, mrkněte na článek: Z čeho se skládá matrace.

Jakou matraci vybrat na polohovací rošt?

V případě, že máte v posteli polohovací rošt, musíte si při výběru matrace dávat pozor. Ne každá je totiž na polohovací rošt vhodná. Na polohovací rošt můžete umístit: pěnové matrace, matrace ze studené pěny a matrace z paměťové pěny. Vyhněte se taštičkovým a pružinovým matracím a také matracím, ve kterých je kokosová vrstva.