50 položek celkem
duchna bílá Kód: 242022/140
duchna bílá Kód: 242019/140
Nahoru
Další produkty

Potrpíte si na tepelnou pohodu v létě i v zimě? Pak přikrývka podle ročního období je skvělou variantou. Pokud to nechcete úplně řešit, volte celoroční přikrývky. Mají v sobě přesně tolik výplně, aby v zimě hřály a v létě vás neusmažily. Letní přikrývky se liší od zimních tím, že je v nich méně výplně a jsou lehoučké. Stejně tak výrobci volí materiál, který nemá tendenci hřát.

Nakonec přicházejí teplé zimní přikrývky. V nich najdete materiály, které vás zahřejí a udrží příjemné klima pod peřinou. Typickým materiálem je peří či duté vlákno.

Věděli jste, že peřina není to samé, co přikrývka?

Peřina je většinou z husího či kachního peří. Je to ta obří duchna, kterou si možná pamatujete z dětství. Když jste si pod ni lehli, byla obrovská a lehce studila. Jakmile jste ji zahřáli, vracela vám velmi příjemné sálavé teplo. Obrovskou nevýhodou pořádné peřiny byla absence prošití. Takže jste se ráno probudili a měli na sobě pouze povlečení. Všechno peří bylo kdesi u nohou. To dnes naštěstí nehrozí.

Přikrývka je obecný název pro všechny druhy materiálů a zahrnuje právě již zmíněnou peřinu.

Jak prát peřiny? Respektive přikrývky?

Při výběru přikrývky, potažmo peřiny se zaměřte i na její údržbu. Ne každý je totiž ochotný běhat s peřinou kamsi do čistírny. Vždy si před nákupem zkontrolujte, jak se daný materiál čistí, a zda zvládne praní v pračce. Výhodou je, že dnes i některé péřové přikrývky můžete v pohodě vyprat. Nutno však podotknout, že ne každá přikrývka se vejde do vaší pračky.