Anatomické polštáře

Nejprodávanější

68 položek celkem
anatomicky polstarek latex pillow 60 Kód: 98820
anatomicky polstarek excelent pillow 65 Kód: 98818
anatomicky polstarek excelent pillow Kód: 98817
Nahoru
Další produkty

Co je to anatomický polštář?

Znáte tento pojem, ale nejste si jisti, co to vlastně znamená? Anatomický polštář je polštář, který je speciálně tvarovaný. Jeho použitím uvolníte krční páteři a svalstvo okolo ní, díky čemuž se pohodlněji vyspíte a načerpáte novou energii.

Jaké jsou výhody anatomického polštáře?

Základní myšlenkou, proč vlastně anatomický polštář vznikl je fakt, že vás přinutí spát ve správné poloze. Tím je parádní prevencí proti bolesti krční páteře či zad a pomůže zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Z čeho jsou anatomické polštáře?

Nejčastějším materiálem anatomických polštářů je paměťová pěna. Znáte je možná pod pojmem líná pěna. Ta je úžasně tvárná a komfortní. Je měkoučká a postupně, jak ji vaše tělo zahřívá, se vytvaruje přesně podle vás. Zvolna do ní zaplujete jako do obláčku. Nevytváří žádné protitlaky, takže ani při dlouhém ležení vám nevzniknou proleženiny. A to ani u matrací z paměťové pěny. Vstanete-li, polštář se zase hezky pomalu vrátí na místo.

Dalším typem materiálu je PUR či BIO pěna. Oproti paměťovce je tužší, takže vás opravdu podepře. Zároveň je ale pružná, takže spánek na ní je pohodlný. U nich si dávejte pozor na výšku. Protože zatímco líná pěna klesne dolů, PUR pěna vás moc nepustí. Tak ať nemáte hlavu příliš nízko či příliš vysoko.

Posledním materiálem je latex. Tento anatomický polštář poznáte na první pohled. Je totiž perforovaný. To jsou provzdušňující kanálky, které mají za úkol odvádět vlhkost a teplo. Latex totiž není tak dobře prodyšný jako předchozí pěny. Jeho obrovskou výhodou je, že má dobré ortopedické vlastnosti, je antialergický a má dlouhou životnost. Skvěle uvolňuje šíji a pomáhá spícímu správně dýchat.