67 položek celkem
duchna bílá Kód: 242022/140
duchna bílá Kód: 242019/140
Nahoru
Další produkty

Sháníte pořádnou přikrývku a upřednostňujete určitý materiál? Pak jste tu správně. Na výběr máte hned 3 nejpoužívanější materiály výplní: peří, duté vlákno a ovčí vlna. Pojďte si je trochu přiblížit.

Přikrývka z dutého vlákna

Duté vlákno je lehký materiál s tvarovou pamětí. Má výborné tepelněizolační vlastnosti, takže budete mít příjemné teplíčko a díky skvělému odvodu vlhka si budete libovat i v suchu. Upřednostňují jej i alergici, protože nepráší a nedrží se v něm roztoči. Většina výplní z dutého vlákna jsou díky tzv. silanizaci měkké a neuvěřitelně hebké.

Obrovskou výhodou přikrývky z dutého vlákna je, že ji můžete prát, jak potřebujete. Duté vlákno hravě zvládne teploty až 95 °C, aniž by se slepilo do chuchvalců. Teplota praní se pak odvíjí od toho, jakou výrobce použije svrchní látku.

Přikrývka z ovčí vlny

Ovčí vlna se pro přikrývky používá daleko déle než peří. A naši předci moc dobře věděli proč. Vlna je totiž antibakteriální, takže si ji mohou pořídit i alergici. Je skvělá v tom, že vás v zimě zahřeje a v létě drží příjemnou tepelnou pohodu. Pokud se hodně potíte, ovčí vlna může být skvělou variantou, protože zvládne odvádět vlhkost.

Přikrývka z ovčí vlny obsahuje lanolín, který brání tvorbě mikroorganismů a bakterií. Navíc se díky němu nelámou vlákna, takže vám vydrží opravdu dlouho.

Péřová přikrývka

Pokud pokukujete po péřové přikrývce a jste alergičtí na roztoče, zpozorněte. Oproti dutému vláknu či ovčí vlně, je peří pro jejich přežití náchylnější. Pokud se však o ni budete starat, můžete si ji pořídit i vy.

Péřová přikrývka je skvělá v tom, že udržuje parádní teplíčko a má dlouhou životnost. Tím, že je prošitá, se vám nestane, že se všechno peří sesype na hromadu, jako tomu bylo dříve. Většina péřových peřin se udržuje ve specializovaných čistírnách. Některé můžete zase vyprat v pračce. Proto se vždy podívejte, jak o ni pečovat.