43 položek celkem
Helen 5 1024x682 Kód: 210699/80X/ALF
Liz 13 1024x682 Kód: 210696/80X/ALF
nevada1
8 480 Kč
Kód: 180266/90X/P
pandura1 Kód: 180263/90X
fatima Kód: 173118/80X
Nahoru
Další produkty

Víme, jak je těžké vybrat tu správnou postel, a ještě k tomu rošt tak, aby se vám dobře spalo a načerpali jste novou energii do dalšího dne. Proto vznikla kategorie postele s roštem. Ta vám ušetří čas s výběrem, a navíc poskytne zaručeně kompatibilní kousky. Najdete zde čalouněné postele, postele z lamina i masivní postele, které vynikají svou pevností a dlouhou životností.

Jak vybrat postel s roštem?

V první řadě se podívejte na to, jaký máte k dispozici prostor v ložnici. Díky tomu nebudete muset příliš hýbat nábytkem a bude se vám pohodlně používat. Zajistěte si průchod alespoň z jedné strany (u jednolůžka) minimálně 45 cm. Pohodlnější je 70 cm a u postelí s úložným prostorem formou šuplíků se řiďte jejich velikostí.

Nejčastějšími rozměry jsou:

Design postele je jednou z důležitých součástí výběru postele s roštem. Stačí, když si sednete doprostřed pokoje a uvědomíte si, jaký styl a barvy u vás převládají. Protože je postel jedním z největších kousků nábytku, snažte se i v ní odrážet barvy, vzory či styly. Díky tomu vytvoříte parádně sladěný interiér, kde se budete cítit velmi příjemně.

Materiál postele s roštem může být různý. Lamino, kov či masiv. Každý má své pro a proti, které jsme sepsali do článku Jak vybrat postel. Zjednodušeně řečeno:

  • Lamino je stabilní a lehký materiál, který dlouho vydrží. Nevýhodou je, že je občas potřeba dotáhnout nějaký ten spoj, aby postel nevrzala.

  • Kov vyniká svou dlouhou životností. Musíte si ale dávat pozor na nechtěné rýpance, které mohou začít reznout. I ona ráda vrže.

  • U masivu záleží, z jakého je dřeva. Nejdražší, ale nejlepší je tvrdé dřevo, nejlevnější, ale náchylné na vrypy je měkké dřevo. Ať už vyberete jakékoli, postel má velmi pevnou konstrukci.

V poslední řadě je důležitá i vaše cenová představa. Na občasné spaní nevadí levnější postel z libovolného materiálu. Menší četnost spaní totiž prodlužuje její životnost. Na pravidelné spaní je nejlepší investovat do kvalitní postele.