Celoroční přikrývky
Nejprodávanější
Celoroční přikrývka je navržená tak, aby vám vyhovovala po celý rok. Ať už jde o chladnější měsíce nebo teplejší letní období.
Z jakého materiálu vybrat celoroční přikrývku?
Pro celoroční spaní jsou nejčastější přikrývky z dutého vlákna. Jsou lehké, prodyšné a udržují optimální teplotu v zimě i v létě. Zároveň dobře cirkulují vzduch, takže odvedou přebytečné vlhko. Ostatní materiály jako je peří či ovčí vlna, jsou vhodné spíše pro zimní přikrývky.
Pro koho je vhodná celoroční přikrývka?
V případě, že pokukujete po celoroční přikrývce, budete ji milovat, pokud preferujete stálý komfort během všech ročních období. Jsou ideální pro spánek v místech, kde nejsou extrémní výkyvy teplot. Stejně tak ji využijete i v případě, že máte rádi jednoduchost a nechcete investovat do zimních přikrývek nebo letních přikrývek.
Jak se starat o celoroční přikrývku?
Péče o celoroční přikrývku je důležitá nejen kvůli čistotě lůžka, ale i pro její dlouhou životnost. Obecně byste se o ni měli postarat pomocí pár kroků:
-
Pravidelné větrání: Jednou za čas nechte přikrývku vyvětrat. Ať už ji pověsíte na balkon nebo využijete zahradu. Obnovíte její svěžest a lehkost.
-
Pravidelné čištění: U praní bude záležet na tom, jaký materiál si vyberete. Některé můžete s klidem hodit do pračky, tedy pokud se vám tam vejde. Jiné je potřeba zanést do čistírny. Vždy se podívejte na štítek, jakou péči výrobce doporučuje.
-
Správné skladování: Pokud celoroční přikrývku nepoužíváte, uchovávejte ji v čistém a suchém prostředí. Můžete ji uložit i do speciální tašky na lůžkoviny, která ji ochrání před prachem či jinými nečistotami.
-
Měňte povlečení: Aby vám celoroční přikrývka vydržela co nejdéle, je potřeba ji pravidelně převlékat. Povlečení byste měli měnit každý týden.