Celoroční přikrývky

Nejprodávanější

prikryvka silver antibacterial
 
2 390 Kč
prikryvka lavender natur
Zimní přikrývka MPO Lavender Natur
do 5 dnů
Kód: 198885/140
 
2 340 Kč
prikryvka lavender natur
 
2 090 Kč
prikryvka honeywax comfort
 
1 990 Kč
22 položek celkem
prikryvka lavender natur Kód: 198885/140
prikryvka honeywax comfort Kód: 198861/140
přikrývka microfiber Kód: 152247/135
prikryvka soft
Český produkt
Kód: 146180/140
přikrývka medical
Český produkt
od 1 200 Kč
Kód: 1014/140
Nahoru
Další produkty

Celoroční přikrývka je navržená tak, aby vám vyhovovala po celý rok. Ať už jde o chladnější měsíce nebo teplejší letní období.

Z jakého materiálu vybrat celoroční přikrývku?

Pro celoroční spaní jsou nejčastější přikrývky z dutého vlákna. Jsou lehké, prodyšné a udržují optimální teplotu v zimě i v létě. Zároveň dobře cirkulují vzduch, takže odvedou přebytečné vlhko. Ostatní materiály jako je peří či ovčí vlna, jsou vhodné spíše pro zimní přikrývky.

Pro koho je vhodná celoroční přikrývka?

V případě, že pokukujete po celoroční přikrývce, budete ji milovat, pokud preferujete stálý komfort během všech ročních období. Jsou ideální pro spánek v místech, kde nejsou extrémní výkyvy teplot. Stejně tak ji využijete i v případě, že máte rádi jednoduchost a nechcete investovat do zimních přikrývek nebo letních přikrývek.

Jak se starat o celoroční přikrývku?

Péče o celoroční přikrývku je důležitá nejen kvůli čistotě lůžka, ale i pro její dlouhou životnost. Obecně byste se o ni měli postarat pomocí pár kroků:

  1. Pravidelné větrání: Jednou za čas nechte přikrývku vyvětrat. Ať už ji pověsíte na balkon nebo využijete zahradu. Obnovíte její svěžest a lehkost.

  2. Pravidelné čištění: U praní bude záležet na tom, jaký materiál si vyberete. Některé můžete s klidem hodit do pračky, tedy pokud se vám tam vejde. Jiné je potřeba zanést do čistírny. Vždy se podívejte na štítek, jakou péči výrobce doporučuje.

  3. Správné skladování: Pokud celoroční přikrývku nepoužíváte, uchovávejte ji v čistém a suchém prostředí. Můžete ji uložit i do speciální tašky na lůžkoviny, která ji ochrání před prachem či jinými nečistotami.

  4. Měňte povlečení: Aby vám celoroční přikrývka vydržela co nejdéle, je potřeba ji pravidelně převlékat. Povlečení byste měli měnit každý týden.