Matrace z paměťové pěny

Nejprodávanější

Matrace Tropico Atlas Visco
Matrace Tropico Atlas Visco
Skladem
Kód: 168382/80X3
 
od 5 240 Kč
lefkada
Zdravotní matrace Dřevočal Lefkada
Do 7 dnů
Kód: 179459/PLE/80X
 
od 5 725 Kč
nina
Zdravotní matrace Dřevočal Nina
Do 7 dnů
Kód: 179447/PLE/80X
 
od 5 499 Kč
matrace 1a1 hevea
Matrace MPO Hevea 1+1 zdarma
1-3 týdny
Kód: 178145/80X/STA
 
od 10 990 Kč
Massaggio Comfort Plus (1)
 
od 15 990 Kč
94 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Patříte k zimomřivcům a hledáte opravdové pohodlí? Zamilujete si matraci z paměťové pěny – je měkčí, příjemně hřeje, perfektně se přizpůsobí páteři a zachová ji v přirozeném zakřivení. Pokud v matracovém světe zatím brouzdáte, podívejte se na našeho rozsáhlého průvodce jakou matraci zvolit. 

Paměťová (také líná nebo visco-elastická) pěna mění svou tuhost na základě tělesné teploty a člověka jemně zahřívá. Nehodí se tak do postelí těch, kteří se v noci hodně potí. Materiál nevytváří protitlak a při změně polohy se pomalu vrací do původního stavu – zabraňuje vzniku proleženin a uleví od bolesti kloubů. Pokud máte rádi spaní na tvrdším, ale líná pěna vám vyhovuje, poohlédněte se po matraci s kokosovým nebo taštičkovým jádrem.

Matraci u nás seženete v mnoha rozměrech. Máte-li atypickou velikost postele, napište nám, matrace vám vyrobíme na míru. Chcete-li do manželské postele koupit jednu velkou matraci místo dvou malých, zvolte právě línou pěnu – nepřenáší totiž vlnění, při pohybu tak nevzbudíte partnera na druhé straně postele.

Matraci z paměťové pěny položte na lamelový, polohovatelný nebo laťový rošt. Nehodí se na pevnou desku, mohla by začít vlhnout. Pokud se stále rozhodujete mezi pružinovou a pěnovou matrací, tak vám rádi poradíme. Na blogu jsme také sepsali výhody zónových matrací, které podpoří zdravý spánek.