Matrace pro děti do postele

Nejprodávanější

dětská matrace do postele, matrace
Matrace pro děti Elenka
1-2 týdny
Kód: 152955/80X
 
od 4 812 Kč
dada1
 
od 4 132 Kč
dětská matrace biomoon
Dětská EKO matrace Bio Moon
1-2 týdny
Kód: 239973/70X
 
od 4 360 Kč
junior matrace pro děti bio flora
Dětská matrace do postele BIO FLORA
1-2 týdny
Kód: 186579/70X
 
od 3 990 Kč
matrace pro děti Amálka
 
od 3 990 Kč
18 položek celkem

Matrace pro starší děti musí splňovat tři důležitá kritéria, které platí i pro matrace do dětských postýlek: vysokou hustotu matracové pěny, střední až vyšší tuhost a absence komfortních zón. Těla dětí se přestávají vyvíjet v 15 až 19 letech, do té doby potřebují stabilní oporu pro kosti i páteř. V této kategorii najdete správné matrace, které zajistí ideální růst dítěte.

Pro vaše děti jsme vybrali ty nejlepší středně tvrdé dětské matrace. Tvrdý povrch by mohl deformovat měkké kosti dítěte, příliš měkkou matrací mu zase zaděláte na skoliózu. Vyhýbejte se proto matracím z paměťové pěny, volte tužší, ale elastičtější materiály, např. studenou pěnu.

Důležité je i  vzdušné jádro matrace. Jedině tak se dítě v noci nezpotí. Vyhýbejte se komfortním zónám, i starší děti se mohou v noci častěji přetáčet. Zóny by působily tam, kde nemají. Čistotu matrace zajistíte dětským chráničem matrací zachytí všechny nečistoty i pot. Obzvlášť v dětské posteli oceníte jeho nepromokavou variantu. Moč a rozlité pití tak neproniknou do jádra matrace.

Protože děti rychle rostou, doporučujeme vybírat větší matrace, než dítě aktuálně potřebuje. Nezapomínejte také na kvalitní rošt, který dítěti zlepší vlastnosti matrace. Jak ho vybrat, jsme sepsali do našeho článku.

Pořídili jste vašemu dítěti netradiční postel? Napište nám, matraci vám rádi vyrobíme na míru.