324 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Matrace 90x220 cm

Matrace 90×220 je prodlouženou verzí klasické matrace, která svou šířkou poskytne luxusní prostor pro jednu osobu. Délkou se skvěle hodí pro osoby až do cca 200 cm. Pro tento druh matrací vybírejte komponenty o stejných rozměrech: postel 90×220 a rošt 90×220. Vše do sebe krásně zapadne.

Jaké typy potahů na matrace 90×200 existují?

Potahů na matrace 90×220 existuje nepřeberné množství a každý výrobce má své vlastní. Základem dobrého potahu je zajištění pohodlí a dokonalé hygieny lůžka. Nejběžnějšími typy jsou:

  • Bavlněný potah: Je velmi příjemný na dotek a skvěle odvádí vlhkost.

  • Polyesterový potah: Jeho největší předností je odolnost jak při praní, tak v elasticitě a stálosti.

  • Potah z přírodních vláken: Často se setkáte například s lyocellem, bambusem, lněnou či vlněnou tkaninou. Jejich hlavní výhodou je, že jsou antibakteriální a dobře regulují teplotu.

  • Hypoalergenní potah: Jedná se o speciální materiál, který je navržen tak, aby minimalizoval riziko alergických reakcí. Velmi dobře odolává roztočům a jiným alergenům.

Každý potah se liší v materiálu, tloušťce či pružnosti. Do některých jsou přidávané i speciální materiály s určitými vlastnostmi.

Které potahy doporučujeme nejčastěji?

Za nás jsou nejlepší ty, které obsahují stříbro. Je to totiž jeden z nejstarších a nejznámějších způsobů ochrany před houbami a bakteriemi. Navíc se stříbro z potahu po vyprání nevytrácí. Jeho ochrana je tak zachovaná po celou dobu životnosti.

Jaký potah se hodí na matraci 90×220?

Součástí každé matrace je automaticky i potah. Nemusíte jej tedy objednávat zvlášť. Jednoduše si zvolíte ten, který preferujete.

V případě, že již potah máte a rádi byste jej vyměnili, hledejte ochranné potahy na matrace.