268 položek celkem
anna
Český produkt Tu 5-6
od 775 Kč
Kód: 112559/80X
Nahoru
Další produkty

Matrace 85x190 cm

Matrace 85×190 vám bude vyhovovat, pokud měříte do 170 cm, a standartní šířka vám vyhovuje. Pokud jste vyšší nebo máte větší nároky na prostor, je lepší pořídit matraci ve větším rozměru.

Aby se k matraci dostával dostatek vzduchu, podepřete ji vhodným roštem 85×190. Doporučujeme buď laťový, který zajistí prodyšnost matrace, nebo lamelový, na kterém matrace výborně pruží.

Z jakých potahů na matrace 85×190 můžete vybírat?

Potah chrání matraci 85×190 před nečistotami, skvrnami a opotřebením. Jaké potahy jsou nejoblíbenější?

  • Potah s aloe vera: Obsahuje přírodní extrakt z aloe vera, který má antimikrobiální vlastnosti a chrání matraci před bakteriemi a viry. Je oblíbený pro své hygienické vlastnosti a je příjemný na dotek.

  • Potah se stříbrem: Pokud jste alergici, tento potah bude perfektně splňovat vaše nároky. Stříbro díky svým vlastnostem odstraňuje bakterie a odpuzuje roztoče. Zároveň se pravidelným praním z potahu nevytrácí.

  • Potah s levandulí: Díky příjemné vůni levandule budete krásně usínat. Má zklidňující účinky, a navíc odpuzuje hmyz.

Nezapomeňte se o potah starat, aby zůstal čistý. Perte jej vždy na 60 °C, abyste zlikvidovali roztoče. Pokud máte matraci s nesnímatelným potahem, nemůžete jej dát do pračky. V takovém případě musíte potah čistit hadříkem, namočeným v mýdlové vodě.

Pro koho jsou vhodné tvrdé matrace 85×190?

Tuhost matrace kromě osobních preferencí vybírejte podle váhy spící osoby a polohy při spánku. Proto pokud máte přes 110 kg, a navíc spíte rádi na břiše nebo na zádech, sáhněte po tvrdé matraci.

Pořídili jste si tvrdou matraci a po čase jste zjistili, že je pro vás příliš tvrdá? Situaci může zachránit topper. To je tenká matrace, která se na ni položí. Změkčí ji a zároveň ochrání před nečistotami.