99 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Matrace 80×160

Matrace 80×160 je ideální pokračovací matrací pro děti. Díky menší délce se budou cítit útulněji než na velké matraci. Využijete ji až do výšky dítěte cca 140 cm, což je přibližně v 10 letech, kdy jsou již plně připravené na velkou postel.

Jaký typ matrace 80×160 vybrat?

Výběr matrace pro děti je jednodušší než pro dospělé, protože nepotřebují speciální zdravotní pěny, které pomáhají s bolestí zad či ramen. Základem by měla být matrace, která poskytne dostatečné uvolnění svalů a oporu celého těla. To proto, aby dítě správně rostlo a zároveň si dostatečně odpočinulo. Jaké parametry sledovat?

  • Vybírejte bezzónové matrace.Do výšky 150 cm byste je vůbec neměli pořizovat. Důvod je prostý. Matrace má rovnoměrně rozložené zóny a každá je určena pro určitou část těla. Menší výška dítěte zapříčiní, že dítě nebude na těchto částech ležet. Navíc můžete dítěti i uškodit.
  • Zaměřte se na střední až mírně tvrdou tuhost.Příliš měkká matrace neposkytne dítěti dostatečnou oporu páteře, což může způsobit její špatný vývoj. Naopak tvrdá matrace není mocpohodlná.

Ostatní parametry matrace se obecně nedají příliš srovnávat, protože každý výrobce másvé vlastní složení. Ať už se jedná o materiál potahu, množství prořezů, šířku průduchů či samotný materiál matrace. Zde bude záležet na vašich preferencích, protože každá matrace má své výhody.

Jak sestavit postel s matrací 80×160?

Mnoho z našich zákazníků si není jisto, jak správně sestavit celý spánkový set. Ideálně tak, aby do sebe vše krásně zapadlo. Pro matraci 80×160 cm se hodí postel a rošt stejných rozměrů. Tedy: