5 položek celkem
Polštář Tropico Medical
Český produkt
od 430 Kč
Kód: 148596/40X
polštář aegis
Český produkt
od 360 Kč
Kód: 148926/40X
PK4 1731
Český produkt
od 860 Kč
Kód: 148578/50X
polstar soft
Český produkt
Kód: 146174/40X

Jeden z nejoblíbenějších rozměrů, který je považovaný za standardní, je polštář 50×70. Tím dalším je polštář 70×90. Proč to tak je? Protože tento rozměr vám dává dokonalý poměr šířky a výšky. 50 cm je ideální výška zahrnující hlavu a krk. Nestane se, že si ho nasunete pod záda. Správně umístěný polštář totiž musí být pod hlavou a krkem. Ramena už musí ležet přímo na matraci. Šířka 70 cm je zase perfektní pro noční převalování. Nemusíte tak v noci pátrat po tom, kam se ztratil.

Jaké jsou druhy výplně polštářů 50×70?

Základním a nejčastějším typem výplně je duté vlákno. Jedná se o hebký a věčně nadýchaný materiál vhodný pro alergiky a astmatiky. V případě, že má zip, můžete snadno regulovat jeho výšku. Jeho obrovskou výhodou je, že snese vysoké teploty praní, takže jste omezeni pouze materiálem povlaku.

Paměťová pěna je oblíbená pro svou přizpůsobivost. Polštář z ní má vysokou hřejivost. Kromě jednoho kusu pěny můžete najít i ty, které jsou z paměťových vloček. Více to pak vypadá jako polštář, ale zachovává si skvělé ortopedické vlastnosti.

Už historickým a přírodním materiálem je peří. Sice není vhodné pro alergiky (a mnozí o alergii ani nevědí), ale zato je neskutečně měkké, vytvarujete ho podle potřeby a krásně hřeje. Náhradou za něj může být ovčí vlna, která je přirozeně antibakteriální, prodyšná a skvěle absorbuje vlhkost.