20 položek celkem
Nahoru
Další produkty

 

Lamelový rošt zlepšuje pružnost matrace, chrání ji před proležením. Navíc skvěle rozloží tlak vašeho těla a zachová páteř v přirozené poloze.

Postará se také o prodyšnost matrace – na pevném podkladu by vlhla a stala se ideálním prostředím pro plísně, roztoče a další organismy. Na provzdušněné matraci se navíc nezpotíte.

Rošty nabízíme v mnoha variantách – pevné, polohovací, motorové, výklopné a segmentové. Ale umíte také postelové rošty na míru přesně podle vašich požadavků.

Nový rošt si vybírejte rovnou podle požadovaného rozměru (80 × 200, 90 × 200, 100 × 200, 120 x 200 nebo 140 x 200 cm). Dívejte se také na počet lamel. Obecně platí, že čím víc lamel rošt má, tím bude komfortnější. Doporučujeme jich minimálně 28. 

Polohovací rošt dobře poslouží seniorům i osobám, které si v posteli rádi čtou. Vyklopením v oblasti hlavy, beder nebo nohou skvěle prokrvíte končetiny. Lidem s omezeným pohybem doporučujeme motorový rošt – jednoduše ho vyklopíte pomocí jednoho tlačítka na ovladači. Dobře pomáhá se vstáváním.

Potýkáte-li se s nedostatkem místa v bytě, hodit se vám bude výklopný rošt. Vedle svých ortopedických vlastnosti poskytne další úložný prostor pod postelí. Pokus si vyberete rošt s výklopem u nohou, bonusem vám bude výklop v oblasti hlavy.

Segmentový rošt nabídne maximální pohodlí osobám s bolestmi zad nebo kloubů. Skládá se z jednotlivých talířů, u kterých lze regulovat tuhost – perfektně se přizpůsobí rozdílným proporcím těla (např. úzká ramena, široké boky).

Na lamelový rošt se hodí většina matrací. V případě, že máte lamelové matrace od Jelínka a chcete je položit na lamelový rošt, pod nosné podélníky matrace vám akorát nainstalujeme překližku. Zcela zdarma.
Nepotřebují ho pružinové matrace – vystačí si s vlastní pružností a odvětrávat budou i na pevné desce. Pokud tak pro pružinovou matraci kupujete nový rošt, volte laťový.

Potřebujete nad novým roštem ještě trochu rozmýšlet? Podívejte se na našeho průvodce rošty. Máte doma nový rošt a nevíte si rady, jak ho správně umístit do postele? Článek o tom, jak namontovat postelový rošt vám pomůže.