Kupujeme postel

Kupujeme postelový rám


Jsou jen 2 kusy nábytku, do kterých se opravdu vyplatí investovat – velký dřevěný stůl, ke kterému se vejde celá rodina a pak je to bezesporu postel. S kvalitní postelí můžete v klidu prospat prožít celý život a vědět, že ve spánku dáváte tělu to, co opravdu potřebuje.


Dříve než se rozhodnete pořídit novou postel, musíte si ujasnit požadavky o její velikosti, materiálu a jak dlouho chcete, aby vám sloužila.


Jako u každého bytového doplňku je design postele otázkou osobního vkusu. Jsou to materiály, které nesou důležité vlastnosti, podle kterých bude vaše rozhodování o něco snadnější. U nás na e-shopu naleznete převážně postele z lamina a masivu.


Postelový rám z lamina zpravidla nebývá příliš drahý. Mezi další plusy patří nízká hmotnost. Pokud se často stěhujete, určitě tuto výhodu oceníte. Povrch lamina nevyžaduje speciální údržbu. Barevně se nemění ani vlivem stáří. Nevýhodou je však nižší životnost. To vůbec nemusí vadit, pokud rádi měníte styl svého interiéru a tak jako tak byste za pár let kupovali postel novou. Nezanedbatelnou výhodou je i snadná dostupnost různých barevných provedeních, proto postelový rám z lamina snadno barevně sladíte se zbytkem interiéru.


Doporučené postele z lamina: BMB Ella Family, BMB Karlo Art a BMB Bella Dream


Dřevěné postele jsou královnami ložnic a bytelný rám z masivu vás dlouhá léta nemá čím zradit. Dřevo do domácnosti přináší kus přírody a vůni lesa. Dřevěný materiál je nadčasový, vždy si padne s moderními i staršími interiérovými doplňky i s různými barevnými kombinacemi.


Dřevěné postele bývají upravené lakem či voskem. Lak chrání dřevo před mechanickým poškozením, znečištěním, vyblednutím nebo ztmavnutím. Vosk dřevo chrání do větší hloubky, ale na rozdíl od laku mu zanechává vlastní texturu. V případě volby rámu voskovaného je potřeba nátěr pravidelně opakovat jednou za několik let. Dřevo se vám odmění mnohem delší životností. Jedinou nevýhodou postele z masivu může být vyšší hmotnost. S tím si ale pár silných rukou vždy poradí.


Mezi levnější masivními rámy obecně patří spíše měkčí dřevo, jako je například smrk a borovice. Naopak za buk, dub nebo břízu si připlatíte. Jejich textura je ale neobyčejně krásná a jen tak někoho neomrzí. Kvalitní postel pořizujete jednou za život, tak i dražší varianta se vyplatí.


Doporučené postele z masivu: Jelínek Dalila BukBMB Bella Harmony a GWDesign Carmen Buk


V naší nabídce naleznete i čalouněné postele, které nabízejí nadčasový luxusní design v několika barevných provedeních.

Rozměry vaší ideální postele


Spíte sami, v páru nebo snad i se psem? Vaše postel by měla být dostatečně široká, proto se rozhodněte, jak velkou postel potřebujete. Klasicky postele dělíme do těchto kategorií:


Jednolůžko – 90 x 200 cm
Malé dvoulůžko – 140 x 200 cm
Dvoulůžko – 160 x 200 cm
King Size (manželská postel) – 180 x 200 cm
Super King Size – 200 x 200 cm a širší


Abyste se pohodlně vyspali dva vedle sebe, doporučujeme šířku 180 cm, určitě ale platí – čím širší, tím pohodlnější.


Výška postele je také kapitolou sama pro sebe. Obecně se doporučují spíše vyšší postele, aby se vám ráno lépe vstávalo a nevířil se vám během spánku kolem hlavy prach. Ale nebojte se si pořídit postel spíše nižší, pokud se vám bude některá z takových líbit. Výšku znatelně ovlivní i tloušťka matrace a roštu.


Máme doma málo místa


I to se dá vyřešit. V našem sortimentu naleznete postele, které šetří místo. Přes den poslouží jako pohodlný gauč a na noc je snadno rozložíte do šířky pohodlného dvoulůžka. Rozkládací postele nabízíme ve variantách z masivu i levnějšího lamina.


Kombinace postele a úložného prostoru je dalším oblíbeným tipem, jak ušetřit o trochu víc místa. Prozkoumejte naši nabídku rozkládacích postelí a určitě si přijdete na to své. Jednoduchý nadčasový design osvěží i malé byty nebo chaty a chalupy, kde se místem opravdu šetřit musí.


Kvalitním postelovým rámem ale vaše práce při výběru ideálního místa pro spánek nekončí. Obrovskou úlohu mají matrace, rošty a jejich kombinace. Může se zdát, že je to alchymie. Proto se na nás obraťte se svými požadavky, rádi vám s výběrem kombinace správného rámu, matrace a roštu pomůžeme.