Jaký vybrat rošt

Kvalita a funkce roštu může výrazně ovlivnit i životnost matrace. Přečtěte si o typech roštů, které prodáváme na našem e-shopu a vyberte si ten nejvhodnější pro Vás a Vaši matraci.

Polohovací rošty

Rádi si večer v posteli čtete? Nebo v ní ráno snídáte? Pak Vám určitě doporučujeme uvažovat nad polohovacím roštem, který Vám umožní nastavit si sklon lůžka podle vašich potřeb. Zejména ženy pak ocení možnost zvýšit si také dolní část a tím zlepšit jejich prokrvení nohou. Součástí většiny roštů jsou nastavitelné zóny tuhosti, které jsou speciálně zkonstruované pro zdraví naší páteře a zad. Z naší nabídky polohovacích roštů doporučujeme rošty TROPICO FENIX RELAX a MATERASSO DOUBLE EXPERT.


Motorové rošty

Pro náročné doporučujeme rošty s motorovým polohováním. Takové rošty umožňují plynulé a velmi pohodlné nastavení sklonu přesně tak, jak vám je to nejpohodlnější. A to už není výsadou luxusních hotelů nebo nemocničních lůžek. Takový rošt můžete mít doma i Vy.

Součástí roštu je elektronický motorek a dálkové ovládání. Některé rošty mají dva motory pro nezávislé nastavení hlavové a nožní části matrace a nabízejí také úpravu tuhosti pomocí posuvných lamel. Dvoumotorový rošť v naší nabídce je například PURTEX SIRIUS NATUR MOTOR.

Nastavením vhodného sklonu lůžka budete šetřit Vaši páteř a zvýšením nožní části pomůžete zlepšit prokrvení vašich dolních končetinOblíbeným motorovým roštem je například PURTEX ORION MOTOR.


Pevné rošty

Pevné rošty jsou Vaším prvním krokem pro zdravější spánek. Nabízíme rošty s kovovým nebo s dřevěným rámem a s různým počtem lamel.

Obecně platí, že čím více lamel, tím lépe se rošt přizpůsobí Vašemu tělu. Pevné rošty nenabízejí možnost individuálního polohování, zato můžete vybírat z různých nosností a to až do 180 kg váhy.

V kategorií pevných roštů zvlášť doporučujeme rošt TROPICO FÉNIX KLASIK a PURTEX ORION, se kterými máme osobní zkušenost.


Segmentové rošty

Přejete si pro Váš zdravý spánek udělat maximumSegmentové rošty jsou tím nejlepším mezi ortopedickými rošty.

Nabízejí individuální ručně nastavitelný systém podpory. Jsou složené z jednotlivých talířů, u kterých lze regulovat tuhost a které se sklonem přesně přizpůsobí Vašemu tělu.

Velmi je ocení osoby z různými zdravotními omezeními. Rošty mají dřevěný rám, jednotlivé segmenty jsou vyrobené z vysoce kvalitního plastu.