148 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Matrace 100x220 cm

Máte okolo 200 cm a chcete se pohodlně vyspat? Pak se poohlédněte po matraci 100×220, která má prodlouženou délku, a i na šířku nabízí dostatek prostoru. Aby se vám neničila, pořiďte pod stejný rozměr roštu 100×220.

Objednejte si matraci na míru

Může se stát, že si ze standardní nabídky nevyberete. V takovém případě si můžete nechat vyrobit matraci na míru. Většinu vám dokážeme vyrobit v prodloužené délce nebo v neobvyklém tvaru.

Vyberte si matraci, která vám svými vlastnostmi vyhovuje, a pečlivě změřte místo, kam ji chcete umístit. Informace nám zašlete e-mailem, a pokud je tvar postele neobvyklý, přiložte i nákres nebo fotku. Matrace musí do prostoru na spaní perfektně sednout, jinak se rychle poničí.

Na našem blogu najdete postup krok po kroku, jak si atypickou matraci objednat.

Jak matraci otáčet?

Pravidelným otáčením matraci 100×220 prodloužíte životnost a zachováte její kvalitu. Otáčet ji můžete dvěma způsoby:

  • Celou matrace otočíte o 180 stupňů, přičemž část pro hlavu vyměníte za část pro nohy. Tím zajistíte rovnoměrné rozložení zátěže a opotřebení matrace.

  • Pokud máte oboustrannou matraci, můžete ji přetáčet na jednotlivé strany.

Kdy je čas na novou matraci?

Protože každý z nás spí v jiné poloze a tělo nevyvíjí stejný tlak na matraci ve všech částech, může dojít k nerovnoměrnému opotřebení matrace. Pokud zjistíte, že se matrace v některých oblastech proležela a způsobuje vám nepohodlí, je čas na její výměnu. To obvykle bývá po 7 letech, kdy je vhodné matraci nahradit i z hygienického hlediska.